Butrinti humbet në Skrapar. Inaugurim me fitore në Delvinë

31/03/1915:08

Shperndaje:


Kanë përfunduar takimet në Skrapar dhe Delvinë, aty ku ekipi i Butrintit është ndeshur përballë Skraparit, ndërsa ekipi i Delvinës përballë Përmetit.
Butrinti e ka humbur ndeshjen në Skrapar me rezultat 3-1, ku goli i vetëm për Butrintin është shënuar nga Mucaj në min e 15-të.
Në Delvinë, aty ku me pjesmarrjen e kreut të FSHF Armand Duka u bë edhe inaugurimi zyrtar i fushës “Panajot Pano”, ekipi delvinjot ka fituar me fitore 2-1 ndaj Përmetit.
Golat për ekipin delvinjot janë shënuar nga Imeri në min 6-të dhe Bibo në min 51-të.
Pas takimeve të sotme Delvina ndodhet në vendin e 7-të me 26 pikë, ndërsa Butrinti në vendin e 10-të me 19 pikë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.