Butrinti humb takimin në Sarandë ndaj Korabit dhe zbret në zonën e kuqe

29/01/2215:36

Shperndaje:

Butrinti ka humbur me rezultatin 1-2 takimin e sototëm ndaj Korabit të Peshkopisë.

Ekipet kanë zbritur në fushën e lojës me këto formacione:

BUTRINTI: Kaloshi, Nurja, Gomes, Culli, Gjonaj, Braka, Buxhelaj, Llojaj, Jaupaj, Takahashi, Hyska.

KORABI: Qyrani, Duka, Paplekaj, Muça, Sefgjini, Çutra, Joti, Geci, Andoni,  T.Marku, Dragoi.

Golat e takimit janë shënuar nga Onuh 87′ për Butrinti dhe T.Marku 35′ (p), Dragoi 65′  për Korabin

Pas takimit të sotëm Butrinti zbret në vendin e 12-të në klasifikimin e Kategorisë së Parë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.