Butrinti fiton përsëri dhe kryeson në kampionatin e Kategorisë së Dytë

28/11/2015:35

Shperndaje:


Butrinti ka fituar edhe takimin e katërt të grupit B në Kategorinë e Dytë.
Ndeshja e sotme e luatur në Sarandë ka përfunduar me rezultatin 4-2.
Pjesa e parë nisë me golin e përmetarëve që në minutën e dytë, por Butrinti ka arritur të përmbysi rezultatin me gola të S.Xhuvani (31″) dhe S.Kordha (40″), duke e mbyllur pjesën e parë në 2-1

Pjesë e Dytë Butrinti ka shënuar edhe 2 gola të tjerë me anë të Xh.Mirani (67″) dhe A.Kolonja (90″)
Përmeti ka arritur të shënojë edhe 1 gol në minutën e fundit të takimit, i cili përfundoi në shifrat 4-2 për ekipin e Butrintit.
Kjo është fitorja e katërt në 4 takime të luajtura deri tani, duke e ngjitur Butrintin në krye të klasifikimit me 12 pikë, i ndjekur nga Devolli me 10 pikë


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.