Butrinti fiton edhe ndaj Devollit dhe kryeson i vetëm

12/12/2014:21

Shperndaje:


Ka përfunduar në Sarandë takimi Butrinti – Devolli, takim ky i transmentuar për sportdashësit, të cilët nuk mund të hyjnë në stadium për shkak të rregullave të vendosura nga pandemia,  nëpërmjet një bashkëpunimi midis faqes së tifozerisë sarandjote KS Butrinti dhe portalit Saranda Web.
Takimi është mbyllur 2-1 në favor të Butrintit.  Golat për ekipin e Butrintit  u shënuan nga  Alesio në minutën e 11-të me  11-metërsh  dhe në minutën e 69-të, ndërkohë goli i vetëm i Devollit u shënua në minutën e 87-të nga Ivani.
Me këtë fitore Butrinti shkon në kuotën e 16 pikëve, ndërsa Devolli i vendit të dytë ka 13 pikë.

LIVE PJESA 1

PJESA 2


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.