Butrinti fiton 0-2 në Tepelenë, vijon marshimi drejt Kategorisë së Parë

Butrinti ka fituar takimin e sotëm në Tepelenë me rezultatin 0-2.
Golat e takimit u shënuan nga Barka në min 24 dhe Mirani në min 64.
Me këtë fitore Butrinti ngjitet në kuotën e 19 pikëve, ndërsa Maliqi i vendit të dytë me 16 pikë.