Butrinti dhe Delvina fitojnë takimet, Butrinti 1 pikë larg kreut

Ekipi I Butrintit merr një fitore shumë të vlefshme për ecurinë e tij në kampionat. Pjesa e parë mbyllet barazim pa gola ndërsa në të dytën Butriti shpërthen duke shënuar 3 gola. Takimi nis I qetë por Butrinti tenton 2 herë në minutat 8-9 me anë të Bazaj dhe Dadaj por që të dy gjuajnë jashtë. Në të 35 Kola gabon në passim por sulmuesi Bega I Memaliajt nuk e shfrytëzon këtë rast. Në të 39 rast shumë I rrezikshëm para portës mike por Bazaj 2 metra larg me portën bosh e dërgon sferën jashtë. Në pjesën e dytë Butrinti futet me marsh tjetër është Bazaj që hap serinë e golave në të 59 ndërsa Sadushi në të 64-tën pasi driblon edhe portierin shënon golin e dytë. Goli I tretë u shënua me një supergoditje të Kasaj I cili nga 30 metra shënon një gol për Superligë. Në minutën e 83 ka tension në fushë midis futbollistëve. Gjyqtari Cela dënon me karton të kuq futbollistët Kacupaj e Jaupi.

Delvina – Përmeti: Shumë gola në këtë ndeshje kur për vendasit 3 kanë për autor futbollistin-trajner Dritan Mehmeti , që e çel serinë e golave me një penallti. Delvina që kërkon të mbetet në vendet e para në klasifikim dhe Përmeti që duket pa objektiva të qarta në këtë kampionat zhvilluan një lojë sulmuese dhe pak menduan për mbrojtjen. Deri në fillimin e pjesës së dytë loja ishte e barabartë,si edhe me gola. Në vazhdim vendasit ishin më të përgatitur fizikisht dhe e thelluan rezulrtatin, 3 prej golave erdhën në dhjetë minutat e fundit. Përmeti kishte ardhur në Delvinë me vetëm dy futbollistë rezervë.

Rënditja në kategorinë e Dytë , Grupin B:

1.Orikumi 15 Pikë
2.Elbasani 14 Pikë
3.Butrinti 14 Pikë
4.Delvina 12 Pikë
5.Maliqi 10 Pikë
6.Albpetrol 10 Pikë
7.Këlcyra 10 Pikë
8.Devolli 9 Pikë
9.Gramozi 7 Pikë
10.Tepelena 7 Pikë
11.Domosdova 4 Pikë
12.Përmeti 3 Pikë
13.Memaliaj 3 Pikë
14.Skrapari 1 Pikë

Takimi midis Butrintit dhe Memaliajt u transmentua live në Saranda Web
PJESA I

 

Butrinti – Memaliaj
Transmentimi live mundedohet nga Lofty Sarande

Posted by Saranda Web on 05.11.2017

PJESA II

 

Butrinti – Memaliaj
3 – 0
Transmentimi live mundedohet nga Lofty Sarande

Posted by Saranda Web on 05.11.2017

[ads1]