Butrinti dhe Delvina fitojnë takimet, Butrinti 1 pikë larg kreut

05/11/1720:52

Shperndaje:

Ekipi I Butrintit merr një fitore shumë të vlefshme për ecurinë e tij në kampionat. Pjesa e parë mbyllet barazim pa gola ndërsa në të dytën Butriti shpërthen duke shënuar 3 gola. Takimi nis I qetë por Butrinti tenton 2 herë në minutat 8-9 me anë të Bazaj dhe Dadaj por që të dy gjuajnë jashtë. Në të 35 Kola gabon në passim por sulmuesi Bega I Memaliajt nuk e shfrytëzon këtë rast. Në të 39 rast shumë I rrezikshëm para portës mike por Bazaj 2 metra larg me portën bosh e dërgon sferën jashtë. Në pjesën e dytë Butrinti futet me marsh tjetër është Bazaj që hap serinë e golave në të 59 ndërsa Sadushi në të 64-tën pasi driblon edhe portierin shënon golin e dytë. Goli I tretë u shënua me një supergoditje të Kasaj I cili nga 30 metra shënon një gol për Superligë. Në minutën e 83 ka tension në fushë midis futbollistëve. Gjyqtari Cela dënon me karton të kuq futbollistët Kacupaj e Jaupi.

Delvina – Përmeti: Shumë gola në këtë ndeshje kur për vendasit 3 kanë për autor futbollistin-trajner Dritan Mehmeti , që e çel serinë e golave me një penallti. Delvina që kërkon të mbetet në vendet e para në klasifikim dhe Përmeti që duket pa objektiva të qarta në këtë kampionat zhvilluan një lojë sulmuese dhe pak menduan për mbrojtjen. Deri në fillimin e pjesës së dytë loja ishte e barabartë,si edhe me gola. Në vazhdim vendasit ishin më të përgatitur fizikisht dhe e thelluan rezulrtatin, 3 prej golave erdhën në dhjetë minutat e fundit. Përmeti kishte ardhur në Delvinë me vetëm dy futbollistë rezervë.