Butrinti dërrmon Këlcyrën

23/04/1716:20

Shperndaje:


butrintiButrinti dërrmon Këlcyrën, Delvina humbet në shtëpi.
Ekipi i Butrint të Sarandës ka korrur një fitore të thellë ndaj Këlcyrës.
Takimi i luajtur në stadiumin e qytetit është mbyllur me fitoren e Butrintit me rezultatin 4 – 0.
Golat u shënuan nga Kaçupaj në min 11, Bazaj 56 dhe dy gola nga Andoni në min 75 dhe 89.
Me fitoren e sotme Butrinti ngjitet në kuotën e 33 pikëve dhe ndodhet në vendin e katërt në tabelën e klasifikimit.
Javën e ardhshme futbollistët e Butrintit udhëtojnë për përballjen me Devollin e Bilishtit. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.