Bllokohet zhvillimi i takimit Delvina – Luftëtari në Sarandë

21/01/1815:17

Shperndaje:


Një ngjarje e paprecetentë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Sarandës, ku ekipet e futbollit U-17 të Delvinës dhe Luftëtarit, megjithëse ishin dakordësuar më parë edhe me zyrtarët e Bashkisë Sarandë dhe Ks Butrinti për zhvillimin e takimit në stadiumin Andon Lapa, nuk janë lejuar për zhvillimin e takimit.
Sipas drejtuesve të U-17 Delvinë, kontaktuam me stafin e klubit Butrinti dhe na thanë qe kemi urdher nga kryetaria e bashkisë qe mos te zhvillohet ndeshja midis dy ekipeve, po eshte turp qe dje na lajmeruan per ndeshje dhe sot mos te na lenë te futemi ne stadium.
Ekipet beren shpenzime qe te vinin ne Sarandë, shprehet zyrtari i U-17 Delvinë për Saranda Web, duke theksuar se me këtë veprim kryetarja e Bashkisë Sarandë po tenton për të politizuar dhe grupmoshat e futbollit.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.