Bie në greminën e lumit Kalasë duke kullotur bagëtinë, humb jetën

29/11/2118:53

Shperndaje:

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte rreth orës 19:00, në vendin e quajtur Guvel, fshati Tatzat, ku shtetasi Shaban Qoku 58 vjeç, banor i fshatit Kalasë, duke kullotur bagëtitë e tij, aksidentalisht ka rënë në përrua dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Banorë të shumtë të zonës ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për nxjerrjen e trupit të tij nga përroi ku ra pasi mushka me të cilën udhëtonte ka rrëshkitur dhe ka rënë në përrua.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.