Bashkia Sarandë 40 milionë për mbjelljen e 550 pemëve

30/01/1919:23

Shperndaje:


Bashkia Sarandë prej disa javësh vijon punën për hapjen e gropave dhe mbjelljen e pemëve në trotuarët e qytetit të Sarandës.
Puna është përqëdruar kryesisht në zëvendësimin e pemëve të dëmtuara, por sic thuhet nga bashkia, puna do të vijojë edhe në mbjellje fidanësh në trotuarët e Metoqit dhe Cukës.
Sipas njoftimit të sotëm të bashkisë, në total do të mbillen dhe zëvendësohen 550 pemë.
Ky projekt ka kushtuar në total 40 milionë lekë të vjetra.
Nga ana tjetër, një aksion i ngjashëm ka filluar prej muajsh nga ana e një shoqate qytetarësh, të cilët janë përqëndruar në mbjelljen e pemëve bougainville dhe me kontribute vullnetare.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.