Bashkia Finiq: Përfunduam shtrimin me beton të 500 metër rruge në Finiq dhe Bistricë

10/05/2019:47

Shperndaje:


Bashkia Finiq ka vijuar normalisht punën edhe në këto ditë të pandemisë, duke ndërhyrë në infrastrukturën e fshatrave të Bashkisë Finiq.
Sipas Bashkisë Finiq, në pothuajse një javë janë shtruar me beton disa segmenteve rrugore në fshatrat Bistricë dhe Finiq.

Bëhet fjalë për 495 metra linearë rrugë që për çdo vit gërryheshin nga ujrat e shiut dhe materialet e tyre bllokonin rrugën kryesore.
Bashkia Finiq premton se puna do të vijojë sipas programit të vitit 2020, ku parashikohen të bëhen ndërhyrje të tilla në shumë fshatra.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.