Banorët sfidojnë Bashkinë/ I dorëzojnë projektin dhe fondet për Parkun e Lojrave për fëmijë

20/05/2016:51

Shperndaje:


Banorët e Lagjes nr. 4 në Sarandë i dorëzojnë Bashkisë Sarandë projektin e shndërrimit të kësaj hapësire publike, të lënë deri tani në këtë gjendje, në një Park Lojrash për fëmijë.
Banorët: Nëse Bashkia Sarandë nuk ka fonde, financimin do ta bëjmë ne!
Kërkesa e banorëve i është drejtuar edhe Këshillit Bashkiak të Sarandës, anëtarët e të cilit janë përpara sfidës se duhet të tregojnë se janë me qytetarët apo janë në shërbim të personave të caktuar që duan ta shfarosin edhe një copë tokë që ka mbetur pa u zaptuar në qytet.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.