Banorët pengohen të bëjnë plazh, protestë për hapjen e portës

10/08/1813:55

Shperndaje:


Banorët e fshatit Nivicë do të zhvillojnë ditën e diel 12 gusht një protestë përpara portës së vendosr nga kompania Riviera Kakome, e cila sipas banorëve,  nuk lejon të kalojë asnjë person nga fshati për të bërë plazh në Gjirin e Kakomesë.
Protestës pritet ti bashkohen edhe emigrantë të ardhur për të kaluar pushimet dhe të cilët nuk lejohen të shkojnë për plazh në vendin ku kanë mësuar notin ata dhe të parët e tyre brez pas brezi.
Protestuesit, të cilëve pritet tu bashkohen edhe banorë të të fshatrave të Bregdetit, do të nisen nga Rrapi i Nivicës në orën 10:00, ndërsa të shtunën në Nivicë do të zhvillojë një takim me banorët edhe kreu i PBDNJ Vangjel Dule

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.