Banorët marrin frymë lirisht, flakët e zjarrit në ullishte vihen në kontroll – VIDEO

19/09/2215:00

Shperndaje:

Një zjarr shpërtheu paraditen e sotme në Shën Vasil, Bashkia Himarë.

Zjarri është ka djegur ullishte e fshatit dhe ndodhej shumë pranë banesave.

Banorët apeluan për ndërhyje, pasi zjarri i favorizuar nga era mund po rrezikonte shtëpitë.

Për fikjen e zjarrit shkuan zjarrfikëse nga Himara ndërkohë u kërkua ndihmë edhe nga zjarrfikëset e Sarandës.

Aktualisht zjarri është vënë në kontroll dhe po punohet për fikjen e tij plotësisht.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.