Banorët marrin fatin në dorë, lidhin telat e korentit pas injorimit nga OSHEE

14/11/198:59

Shperndaje:


Banoret e fshatrave Fterre dhe Çorraj, pas 2 dite heshtjeje dhe injorimi nga ana e OSHEE kane vendosur te lidhin ata telat e korentit.
Linja elektrike qe furnizon keto fshatra kishte pesuar demtim si pasoje e eres se forte.
Banoret kane kontaktuar me punonjes te OSHEE, por pergjigjia qe moren ishte se ata nuk kishin automjete per te shkuar ne keto fshatra.
Duke pare injorimin nga ana e OSHEE, burrat e fshatrave jane mbledhur dhe kane vendosur ta riparojne ata linjen, duke marre persiper edhe rrezikun qe mund te shkaktonte ky veprim.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.