Banorët e Delvinës: Po thahemi për ujë, Ujësjellësi thotë vaditin bahçet

03/07/2419:49

Shperndaje:

Saranda Web ka marrë një ankesë të drejtpërdrejtë nga një qytetare e Delvinës, e cila ka shprehur shqetësimin e saj për mungesën e vazhdueshme të ujit në qytet.

 

Ankesa e plotë e qytetares nga Delvina:

 

“Pershendetje Saranda Web!

Jam një banore e Delvinës dhe dua të shpreh një shqetësim shumë të madh.

Ka gati një muaj që s’kemi ujë dhe kur vjen, vjen vetëm për 20 minuta në ditë. E kemi bërë problem këtë gjë dhe na thonë që e marrin ujin ata që vaditin bahçet.

 

A ka shtet këtu apo s’ka? Duan dhe turizëm në dhe ankohemi pastaj pse ikin njerëzit nga ky vend apo pse s’ka turizëm. Ju lutem publikojeni të merren masa sa më shpejt se është një problem që duhet zgjidhur.

Respekte!


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Banorët e Nivicës përfitojnë nga fushata, pas 1 viti rregullohet pompa e ujit – VIDEO
Blushi paralajmëron Ramën nga Himara: Mos guxo se duart do të mbeten në kuti
Petro Gjikuria hap fushatën në Himarë, kreu i OMONIA: S’kemi nevojë për jabanxhinj politikë
Banorët e Gjashtës: Kemi 2 muaj pa ujë, nesër do protestojmë te zyrat e Ujësjellësit
Banorja e lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web: Kemi 1 javë pa pikë uji
NJOFTIM PËR DISA POZICIONE PUNE NË HOTEL OLYMPIA NË SARANDË

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.