Banorë të Himarës apel në Saranda Web: Po na grabitin pronat në bashkëpunim me Bashkinë dhe policinë

02/05/1720:53

Shperndaje:


denoncim himaraBanorë të Himarës apel në Saranda Web: Po na grabitin pronat në bashkëpunim me Bashkinë dhe policinë.
“Mirembrema. Jam nga Himara. Kemi nje problem me grabitje tokesh. Bashkia dhe policia nuk na ndihmon po jane kudra dhe lejone grabitesin te vazhdoj. Kerkojme ndihme. Mund te na ndihmoni. Flm”
Ky është mesazhi apel i dërguar në Saranda Web, ku një banor i Himarës pretendon se pronat e familjes Buta po zaptohen nga të tretë dhe në këtë pronë po ndërtohet pa leje, por me “leje” të kryebashkiakut të Himarës dhe mbështetjen e policisë lokale.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.