Babai i Ridvan Lamaj: Jeni të amnistuar, më tregoni vetëm ku ndodhet trupi

15/03/1711:30

Shperndaje:


E ndërsa po bëhen dy vite nga rrëmbimi dhe zhdukja e Ridvan Lamajt në qytetin e Sarandës, familjarët e tij vazhdojnë të enden sallave të gjyqeve me shpresën e vetme se një ditë do t’i mundin t’i gjejnë eshtrat.
Babai i tij, Asqeri Lamaj, thotë se pavarësisht nga zbulimi i autorëve, “ne më shumë kërkojmë të gjejmë trupin apo kufomën e djalit e djalit dhe jo të dënohen autorët.
Duam të zbardhet ngjarja se çfarë ka ndodhur me djalin tonë dhe arsyen pse e zhdukën.
Të gjendet mënyra që autori të tregojë të vërtetën. Nuk duam fare dënimin e tyre, vetëm të na tregojnë ku e çuan trupin.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.