Avokati Gjergji Imeri ngre alarmin: Gjykata e Sarandës do të mbyllet

29/10/199:52

Shperndaje:


Avokati Gjergji Imeri ka sjellë në vëmendjen e Këshillit Bashkiak Sarandë shqetësimin në lidhje me një projekt për mbylljen e Gjykatës së Sarandës dhe largimin e Gjykatës së Apelit nga Gjirokastra drejt Fierit ose Vlorës.
Ai ka kërkuar nga Këshilli Bashkiak miratimin e një rezolute kundër këtij projekti, pasi largimi i Gjykatës nga Saranda do të vështirësonte ndjekjen e proceseve gjyqësore nga qytetarët e bashkive Sarandë, Delvinë, Konispol, Finiq dhe Njësisë Administrative Lukovë.

https://www.facebook.com/143672462471081/posts/1320435774794738/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.