Autorja e Harry Potter në Sarandë dhe Butrint

16/08/1610:45

Shperndaje:


Autorja e Harry Potter në Sarandë dhe Butrint. “Amphitrite” quhet ky jaht të cilin një nga personazhet më në zë britanikë e bëri të vetën për 22 milionë paundë.
Emri i saj është Joanne Kathleen Rowling dhe njihet si idhulli i miliona lexuesve të rinj, zemrat e të cilëve i fitoi me librat e saj “Harry Potter”.
Ajo ka ardhur në Shqipëri.
Joanne Kathleen Rowling ishte sot në mëngjes në Sarandë dhe do të vizitojë edhe qytetin antik të Butrintit, i cili renditet në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO.
Më parë ky jaht zotërohej nga aktori hollywoodian Johnny Depp dhe është përdorur për të xhiruar filmin “The Tourist”, ku protagonistë ishin pikërisht Depp dhe Jolie.saranda sot

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.