Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Gjirokastër në Mashkullorë, ku kanë mbetur të plagosur pesë persona.
Mësohet se makina tip Mitsubish me targa SR8185B, ka humbur kontollin dhe ka dalë nga rruga, ku më pas është është përplasur edhe me një përkujtimore të ngritur aty pasi më parë kishin humbur jetën tre persona.
Drejtues i mjetit ishte personi me inicialet A.A, nërsa katër pasagjerët e tjerë janë personat me inicialet: Sh.A, V.A, K.A dhe F.P, banues në Sarandë.
Gjendja e katër prej të plagosurve është e qëndrueshme, ndërsa njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë, dhe pritet të mbërrijë helikopteri nga Tirana për ta transportuar.
Grupi hetimorë po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, ndërsa fillimisht dyshohet shkak i aksidentit një problem në motor. VIDEO 

 

Loading...