Arrestohet në Sarandë Gim Lepri


Sarande, arrestohet nje person i shumekerkuar.
Ne pranga Aleksander Qarri, 44-vjec, lindur ne Novosele e banues ne Tirane.
Qarri dyshohet per 110 vjedhje makinash ne Tirane, 7 vjedhje makinash ne Vlore dhe 5 vjedhje makinash ne Sarande si dhe vjedhje ne Itali. Policia e Sarandes e kapi mbreme ne oren 22.30.
Nga data 1-17 dhjetor ka thyer 5 mjete ne Sarande, vidhte kryesisht kasetofona qe i shiste tek nje servis ne Tirane.
Ne Sarande vinte te shtunen ne darke, dilte nga hoteli pas ores 2 te mengjesit, vidhte dhe nisej me autobus ne 5 te mengjesit per Tirane