Anëtarësia demaskon show-n e drejtuesve të PD Sarandë

04/03/1818:55

Shperndaje:


Ditën  e sotme disa drejtues të Partisë Demokratike Sarandë kanë organizuar një grumbullim pranë shkallareve ku ka filluar investimi i Bankës Botërore për rehabilitimin e tyre.
Drejtuesit e PD Sarande e kane quajtur investimin jo transparent, shkaterrues te identitetit te qytetit dhe mbi te gjitha te jashteligjshem.
Sipas tyre, Bashkia Sarande ka refuzuar te jape informacion lidhur me kete investim per keshilltaret e djathte duke hedhur hije dyshimi mbi kete veprimtari.
Por reagimi i anëtarësisë së PD ka qenë mjaft i ashpër, duke e konsideuar këtë dalje të sotme si një show. Ata e kanë konsideruar këtë dalje si shumë të vonuar.
Punimet për shkallaret e Sarandës kanë filluar që prej muajit Janar 2018

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.