Alarmi i policisë, në shumë fshatra po përgatitet mbjellje masive e kanabisit

16/03/1619:05

Shperndaje:


Sot u zhvillua një takim midis Drejtorit të Policisë Vlorë Drejtues Jaeld Çela dhe Prefektes së Qarkut Vlorë Znj. Etjona Hoxha, mbi një temë sensibilizimi Kundër Kultivimit të Bimëve Narkotike “Cannabis sativa”, në të gjithë hapësirën territoriale të Qarkut Vlorë. Në takim morën pjesë edhe  Administratorët e Njësive Administrative të  Sarandës dhe Delvinës, të cilët diskutuan mbi problematikat, risitë dhe marrjen e masave për vitin 2016, me qëllim parandalimin dhe goditjen e personave të cilët kultivojne, nxisin apo favorizojnë kultivimin e bimëve narkotike.
Prefektja Etjona Hoxha ben publik lajmin se shume shpejt fillon nje aksion I madh kunder trafikut te lendeve narkotike.
Hoxha theksoi se policia bashke me kryetaret e fshatrave do rrisin masat per te ndaluar trafikun e narkotikeve.
Drejtori i policise se qarkut Jaeld Cela, sipas Vlora News tha ne kete takim se ka info se shume fshatra po pergatiten te mbjellin kanabis dhe kane siguruar faren te cilen do e mbjellin.Policia eshte e vendosur te luftoje kete fenomen, theksoi drejtori i Policisë së Qarkut.
nenprefektura sarande

 

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.