Aksidentohet rende ne det, trasportohet me helikopter

02/08/1820:35

Shperndaje:


Shkoi për pushime, por një 43-vjeçar nga Burreli përfshihet në një aksident të rëndë.
Nga të dhënat paraprake mësohet se Defrim Valteri, teksa kishte qenë me pushime në Ksamil ka bërë një zhytje të gabuar në det, duke hasur me rënën e për pasojë ka thyer shtyllën kurrizore. Sipas shpjegimit të bluzave të bardha, 43-vjeçari ka pësuar ‘Frakturë me luksacion vertebra c4-c5 cervikale me pareze të plotë të anësive të sipërme dhe të poshtme”.
Pas ndihmës së parë që i është dhënë të plagosurit në Ksamil në orën 16:45 ai është transportuar me helikopter drejt Tiranës për ndihmë të specializuar.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.