Adriatik Lapaj njofton rifillimin e aksionit për pastrimin e bregdetit

09/03/2021:54

Shperndaje:


Aktivisti Adriatik Lapaj ka njoftuar nëpërmjet një statusi në facebook rifillimin së shpejti të aksionit të pastrimit të bregdetit nga mbetjet plastike në brendësi të ujërave në plazhe.
Gjatë kontrollit të bregdetit nga zhytësit janë vënë re se në zonën nënujore pranë Limanit gjenden edhe një sasi shumë e madhe municionesh dhe predhash artilerie.

Ja dhe pak kohë dhe nisim aty ku e lamë me pastrimin e detit. 😍😍😍 – shkruan Adriatik Lapaj në facebook, duke e shoqëruar me këtë foto nga aksioni i nxjerrjes së qindra gomave.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.