678 raste të reja me Covid, në Sarandë 9 raste të reja, në Delvinë 4 dhe në Konispol 1 rast i ri

21/01/2115:57

Shperndaje:


Shifra të larta nga COVID-19 në vend gjatë 24 orëve të fundit.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi sot se janë 678 raste të reja dhe 5 humbje jete.
Janë kryer 3088 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 678 qytetarë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

243 raste në Tiranë, 35 në Vlorë, 34 në Durrës, 31 në Elbasan, 25 në Berat, 24 në Kavajë, 23 në Shkodër, nga 21 raste në Krujë, Kurbin, 18 në Fier, nga 14 raste në Kukës, Lushnje, nga 12 raste në Lezhë, Kuçovë, nga 11 raste në Mat, Dibër, nga 9 raste në Sarandë, Librazhd dhe Vorë, nga 8 raste në Kamëz, Divjakë, 7 në Korçë, nga 6 raste në Gjirokastër, Himarë, Peqin, Cerrik, nga 5 raste në Tepelenë, Belsh, nga 4 raste në Delvinë, Mirditë, Pogradec, Delvinë, Malësi e Madhe, nga 3 raste në Prrenjas, Kolonjë, Skrapar, nga 2 raste në Has, Memaliaj, Shijak, Poliçan, Dropull, nga 1 rast në Konispol, Rrogozhinë, Tropojë, Mallakastër, Vau i Dejës, Fushë Arrëz, Selenicë, Bulqizë, Klos, Gramsh.

Ministria e Shëndetësisë iu bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID;

“Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake, vetëm kështu parandaloni përhapjen e COVID-19”, apelon MSH.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.