501 raste të reja me Covid-19, nga 3 raste edhe në Sarandë dhe Delvinë

08/11/2015:28

Shperndaje:


559 viktima, 11,555 të infektuar aktivë dhe 12,092 të shëruar. Ky është bilanci i Covid-19 që nga fillimi i pandemisë, ndërkohë që numri i të infektuarve vijopn të thyejë rekorde.
Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e të dhënave për 24 orët e fundit bëri me dije se këtë herë janë shënuar 501 të infektuar, një tjetër rekord ditor.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit nga 1942 testime janë identifikuar në këto bashki: 219 raste në Tiranë, 33 raste në Elbasan, 32 raste në Korçë, 30 raste në Gjirokastër, 27 raste në Vlorë, 24 raste në Durrës, 16 raste në Krujë dhe Lezhë, 13 raste në Fier, Gramsh dhe Kuçovë, 10 raste në Lushnje, 9 raste në Kurbin, 7 raste në Mat dhe Librazhd, 6 raste në Devoll, 4 raste në Mallakastër dhe Tepelenë, 3 raste në Mirditë, Sarandë, Delvinë, Malësi e Madhe, 2 raste në Shkodër, 1 rast në Bulqizë, Kukës, Kavajë, Pukë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.