5 të infektuarit me Covid në Sarandë: 4 në qytet dhe 1 në Borsh, 2 vatra të reja

14/10/2016:35

Shperndaje:


Saranda ka shënuar sot 5 raste të reja infeksionesh me koronavirua, duke shënuar kështu numrin më të lartë të personave të infektuar me Covid-19 që prej fillimit të pandemisë.

Burime të Saranda Web bëjnë të ditur se  2 nga rastet janë në vatra të reja, ndërsa 2 raste janë nga kontakte me persona të cilët ishin diagnostikuar më herët me Covid-19.

Ndërkohë 1 person tjetër është diagnostikuar me koronavirus në Borsh, duke e cuar numrin e të infektuarve në Borsh në 3 persona.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.