10 milionë për të mos prishur objektin, zbardhen detajet e aksionit të Operacionales

13/05/207:33

Shperndaje:


Dy persona janë arrestuar pas operacionit të mbrëmshëm në Ksamil nga policia dhe IKMT për ndërtimet pa leje.
Nga 7 të shoqëruar mbrëmjen e djeshme, është prerë fletë arresti vetëm për 2 persona.
Është arrestuar një qytetar nga Saranda dhe një punonjës i IMT Tiranë.
Në orët në vijim pritet që policia të dalë me një deklaratë zyrtare.

Të arrestuarit e operacionit te djeshem ne Ksamil:
Altin Bogdani, 35-vjec nga Tirana, Inspektor i verifikimeve ne terren ne Drejtorine e Pergjithshme te IKMT Tirane. Arrestohet she Vasillaq Vito, 43-vjec nga Saranda.
Bogdani akuzohet se ka marre rryshfet 5000 euro dhe 350.000 lek te reja nga Vito, per te mos i prishur nje pjese te nje objekti ne Ksamil, prone e Vitos.
Gjate kontrollit te ushtruar Bogdanit, ju gjeten 5000 euro, 350.000 lek, 3 celulare dhe nje sasi prej 1.56 gram “cannabis sativa”. Dosja i ka kaluar Gjykatës Kunder Krimit te Organizuar dhe Korrupsionit SPAK


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.