Vidhet banesa e biznesmenit në Sarandë

Pre e grabitjes ka rene baneda e nje biznesmeni ne Sarande.
Ngjarja ka ndodhur gjate mbremjes se sotme, nderkohe qe asnje nga familjaret nuk ndodhej ne shtepi.
Njoftimet e para bejne fjale se ne banese jane vjedhur vetem bizhuteri.
Policia eshte njoftuar dhe po verifikon zonen per te pare nese ka kamera sigurie qe do te mundesojne drejt zbulimit te autoreve.
Kujtojme se 2 vjet me pare ketij biznesmeni i ishte vjedhur edhe biznesi, duke kercenuar punonjesit me arme dhe thike.