Tragjedia/ Shkëputet masivi shkëmbor, vdes gruaja duke kullotur bagëtinë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në fshatin Zminec, Bashkia Finiq.
Sevastia Florou, 52 vjeç ka gjetur vdekjen e menjëhershme pasi u godit nga një shkëmb i shkëputur në zonën mbi fshatin Zminec.
52 vjecarja ishte duke kullotur bagëtinë në momentin kur ndodhi ngjarja.
Banorë të fshatit Zminec në Athinë kanë organizuar udhëtimin e bashkëfshatarëve dhe të afërmëve nga Greqi për pjesëmarrjen në varrimin e 52 vjeçares.