Zjarri djeg banesën në Lagjen nr. 4

Një banesë në lagjen nr 4-të të Sarandës është shkrumbuar nga flakët pasditen e sotme
Nga të dhënat e para dyshohet se shkak ka qenë një shkëndijë elektrike.
Megjithëse forcat zjarrfikëse mbërritën në kohë zjarri shkaktoi dëme të konsiderueshme material. Banesa e djegur ndodhej në katin e parë, dhe në momentin kur kanë rënë flakët ka qenë vetëm nusja e familjes Çobani