Zbulohet mjeti nga i cili u qëllua mbi 2 kushurinjtë Haxhia

10/01/1615:28

Shperndaje:

Zbulohet mjeti nga i cili u qëllua mbi 2 kushurinjtë Haxhia
12527635_1085087168190740_439664616_nPolicia zbulon dhe sekuestron mjetin “Audi” i cili u përdor nga personat e pa identifikuar për plagosjen 2 shtetasve me mbiemër “Haxhia” në aksin rrugor “Sarandë – Gjirokastër”. Ngjarja ka ndodhur më datë 30.11.2015, panë fshatit Bistricë, ku disa persona kanë dalë nga një mjet “Audi” dhe kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit “Volskwagen” nga i cili mbetën të plagosur shtetasit: E.H dhe R.H me banim në Tepelenë. Shërbimet e Policisë, gjatë hetimeve në lidhje me këtë ngjarje, në vendin e quajtur “Hidrocentral Bistrica 2”, rreth 12 m larg rrugës nacionale, kanë gjetur një mjet tip “Audi-A6”, me targë false: TR4512F, me xhama të errët, i vjedhur gjithashtu në muajin Gusht të 2015-ës në Tiranë, i cili rezulton të jetë automjeti i kësaj ngjarjeje.

12540512_1085087228190734_167177385_nGjatë këqyrjes dhe kontrollit të mjetit, Strukturat e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar: – 1 armë zjarri Pistoletë, të llojit “Beretë” – një krëhër me 14 fishekë, – një krëhër automatiku me 29 fishekë model 56, – 12 gëzhoja model 56, – 1 bidon plastik 2-litroshe me benzinë, – veshje plasmasi si dhe mareriale të tjera të dobishme për hetimin. Policia vijon hetimet për dokumentimin e plotë të ngjarjes si dhe me zbulimin dhe kapjen e autorëve.

Zbulohet mjeti nga i cili u qëllua mbi 2 kushurinjtë Haxhia


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.