Vjedhjet spostohen nëpër fshatra, vjedhin raki, vaj, televizora dhe kondisionerë

17/11/1713:25

Shperndaje:


Natën e kaluar hajdutët e kanë zhvendosur veprimtarinë e tyre nëpër fshatra, ku sipas policiësë, mësohet se kanë vjedhur 2 televizorë, 2 kondisionerë, raki dhe vaj ulliri.
Konkretish:
Në fshatin Blerimas, kanë vjedhur një televizor marka ‘’Sony’’ dhe një palë çelësa makine, në lokalin e shtetasit P.V, vjeç 57, banues në Sarandë.
Në fshatin Stjar, është vjedhur me thyerje, banesa e shtetasit Z.B, ku janë marrë 1 një televizor i markës “Samsung”, 32 polsh dhe 2 kondicioner.
Policia e Delvinës thotë se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 134 i Kodit Penal.
Ndërkaq, në fshatin fshatin Shalës, Konispol, kanë vjedhur 80 kg. vaj ulliri e 40 kg. raki, në depon e banesës të shtetasit K.G, vjeç 63.
Edhe për këtë rast policia e Sarandës thotë se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.