Vidhen tubat, shkolla e Berdeneshit 3 ditë pa ujë

10/04/197:27

Shperndaje:


Shkolla 9-vjecare e Berdeneshit ka 3 ditë pa ujë.
Lajmin e bën të ditur për Saranda Web një prej banorëve të Lagjes periferike të Sarandës.
Pershendetje Saranda Web
Ne shkollen e Berdeneshit prej 3 ditesh nuk ka uje, pasi fshataret kane vjedhur tubat.
Kemi lajmëruar ujësjellësin dhe bashkine por ja hedhin fajin njeri -tjetrit, nuk marrin asnjeri asnje lloj mase, ndërkohe nxënësit dhe femijet e kopshtit si mund ti kryejnë nevojat personale pa uje?
Ju lutem beni diçka ju si media ngrijeni zërin ku i dihet mbase juve ju degjojne.
Flm dhe nuk do doja ta benit publike emrin tim


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.