VIDEO/ Radhë kilometrike në Kakavijë, revolta: Jemi mall pa zot, s`e ka fajin Greqia

13/08/2013:52

Shperndaje:


Qytetarët të cilët kanë kaluar gjithë natën në pritje në Kakavijë shprehen të revoltuar e mërzitur për kamerën e Report Tv. Ata thonë se nuk është marrë asnjë masë nga autoritetet përkatëse për këtë situatë . Njëri prej tyre shprehet se nuk është faji i Greqisë, por i vendit tonë.
“Erdhëm për pasaportat në Shqipëri, i nxorëm dhe do shkojmë për Greqi, por nuk shoh gjë në terezi”, tha një qytetar nga Lezha. “Kam që 6 të mëngjesit as 500 metra nuk kemi ecur, do detyrohemi ta  bëjmë më këmbe edhe tani pas 30 vitesh“, tha një tjetër qytetar. “A e di qeveria për këtë? Jemi mall pa zot, s’ka faj Greqia”, tha një tjetër qytetar i revoltuar.

VIDEO https://youtu.be/hhQTMK9RaQY

https://youtu.be/hhQTMK9RaQY


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.