U vra nga pronari i hotelit, gjendet trupi i pajetë i recepsionistit Eraldo Nevruzi

07/06/2411:43

Shperndaje:

Është gjetur trupi i pajetë i recepsionistit, Eraldo Nevruzi, i cili u ekzekutua  pas mesnate me armë zjarri në hotelin “Grecia” në Dhërmi.  Trupi raportohet se është gjetur në një gurore pranë fshatit të Vunoit.

 

Për ngjarjen e rëndë janë arrestuar tre persona, Gerald Shehu (autor i dyshuar i vrasjes), Daniel Qose dhe David Larti. Dyshja e fundit janë punonjës në hotelin ku ndodhi vrasja, ndërsa akuzohen se ndihmuan autorin në kryerjen e krimit dhe fshehjen e trupit.

Ata kanë deklaruar në polici se nuk kanë dijeni për vendndodhjen e trupit të viktimës, ndërsa kanë treguar se vrasja ka ndodhur tek shkallët e hotelit “Greccia” pas një konflikti mes viktimës dhe autorit. Sipas raportimeve, ata i kanë dhënë qese mbeturinash për të fshehur trupin dhe më pas e kanë ndihmuar për ta transportuar në makinë. Të dy kanë thënë se autori i ka detyruar ta ndihmonin.

Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

KËRKOHET KUJDESTARE PËR GRUA TË MOSHUAR NË FSHATIN XARRË
Moonlight Bar kërkon Sanitare nga ora 15:00 – 17:00. Pagesë shumë e kënaqshme
Vangjel Tavo takim me banorët në Vuno: Zyrat për ju do jenë të hapura
Anullohet linja e tragetit Brindisi – Sarandë
Vangjel Tavo merr pjesë në inaugurimin e impiantit të ujërave të ndotura në Himarë – VIDEO
Petro Gjikuria hap Fushatën Elektorale në Himarë

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.