Transportonte skrap, anija përplaset me shkëmbinjtë në zonën pranë Ksamilit

21/02/2414:39

Shperndaje:

Një anije që transportonte skrap është përplasur me shkëmbinjtë në zonën pranë Ksamilit, ndërsa po lundronte nga Shëngjini në drejtim të portit turk të Herekes.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti detar, ndërsa anija tregtare “Bergfjord” që u përfshi në të është tërhequr në portin e Limjonit në Sarandë, për t’iu nënshtruar ndërhyrjeve.

Paraprakisht deklarohet se anija është e ngarkuar me afro 1200 ton skrap. Autoritetet detare pritet të hetojnë dhe hedhin dritë mbi shkaqet e këtij aksidenti.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.