TRAGJIKE: Armand Hysi humb jetën nga infrakt kardiak

26/02/1915:20

Shperndaje:


Një ngjarje tragjike ka ndodhur përpara disa castesh në Sarandë.
Kreu i Hipotekës së Sarandës Armand Hysi ka humbur jetën pas një infrakti kardiak që ka pësuar në vendin e punës.
Armand Hysi ishte emëruar në këtë detyrë vetëm pak muaj më parë dhe brenda një kohe të shkurtër kishte arritur ta kthente zyrën e Hipotekës në një nga institucionet më të suksesshme të Sarandës.

Armand Hysi ishte gjithashtu anëtar i Këshillit Bashkiak të Sarandës dhe Petagog në Universitetin “Eqerem Cabej” në Gjirokastër.
Emri i Armand Hysit ishte një nga kandidaturat më të rëndësishme të Partisë Socialiste për drejtimin e Bashkisë Sarandë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.