Të dielën luhet “Derbi i Jugut” në Sarandë, Butrinti-Delvina

09/02/1720:57

Shperndaje:


Pas më shumë se 1 muaj pushim, të dielën fillon faza e dytë për kampionatin e  Kategorisë së Dytë, kategori në cilën ndodhet edhe ekipi i Sarandës.
Faza e dytë starton me derbin e Jugut, takimin midis Butrintit dhe Delvinës.
Rivaliteti i përjetshëm midis këtyre 2 ekipeve, por edhe mes tifozerive përkatëse e bën takimin e të dielës akoma edhe më interesant.
Takimi i fazës së parë i luajtur në Delvinë përfundoi me fitoren e Delvinës me rezultatin 3-1.
Ekipi i Delvinës dhe Butrintit nbajnë vendin e tretë dhe të katërt me pikë të barabarta, 19 pikë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.