Sot 495 raste të reja dhe 8 viktima nga Covid-19, 5 raste të reja edhe në Sarandë

07/11/2016:37

Shperndaje:


Një tjetër rekord infektimesh ka shënuar vendi ynë në 24 orët e fundit me 495 të prekur nga koronavirusi nga 1927 testime të kryera.
Fatkeqësisht kanë humbur jetën 8 pacientë duke e cuar në total numrin e viktimavë në 557 që prej fillimit të epidemisë.
Në tre spitalet COVID ka 352 të shtruar, 9 në terapi intensive nga të cilët 4 janë në intubim.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki
253 raste në Tiranë, 28 raste në Fier, 22 raste në Elbasan dhe Mirditë,
20 raste në Lezhë, 16 raste në Korçë dhe Lushnje, 13 raste në Shkodër dhe Kavajë,
12 raste në Durrës, 11 raste në Gjirokastër, 10 raste në Vlorë dhe Tropojë, 9 raste në Librazhd, 7 raste në Krujë, 5 raste në Përmet, Sarandë, Dibër, Devoll, 3 raste në Has, Tepelenë, Kolonjë, 2 raste në Bulqizë, 1 rast në Peqin, Pogradec.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.