Sonte natë me reshje të shumta, banorët e Vanës në panik

20/11/1817:51

Shperndaje:


 

Gjatë mbrëmjes së sotme duke vazhduar deri në orët e para të mëngjesit në zonën e Sarandës dhe Delvinës priten shkarkim i reshjeve të shumta.
Më të denduara ato do të jenë në orët e mesnatës, ku kjo zonë do të ketë reshje deri në 40 ml.
Megjithëse nuk pritet të ketë dalje të lumenjve nga shtrati, reshjet e pritshme kanë shkaktuar panik te banorët e Vanës, pasi ura që lidh fshatin e tyre me pjesën tjetër të territorit është mbi një bazament dherash, ashtu sic mbeti pas ndërhyrjes emergjente dhjetorin e kaluar.
Megjithëse kaloi 1 vit dhe pavarësisht apelit të lëshuar nga banorët dhe kryetari i Bashkisë Delvinë, asnjë prej strukturave shtetërore nuk u interesua për përfundimin e punimeve në këtë urë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.