Shpallet në kërkim ish drejtuesi i ASHK Sarandë dhe 2 biznesmenë

02/06/2213:59

Shperndaje:

Ditën e sotme është lëshuar një tjetër urdhër ndalimi nga Prokuroria e Sarandës. Bëhet fjalë për ish-Drejtorin e ASHK Sarandë, Ardian Kola, i cili është shpallur në kërkim.

Mësohet se Kola ka firmosur certifikatat e pronësisë për trojet e përfituara me dokumente false. Ardian Kola ka drejtuar ASHK Sarandë për periudhën maj 2019-korrik 2020, ndërsa ka qenë edhe kryetar i Partisë Socialiste në periudhën maj 2018 – tetor 2020.

Gjithashtu në kërkim janë shpallur edhe dy biznesmenët Behar dhe Bedri Mucobega, perkatesisht 40 dhe 51-vjec.

I pari akuzohet per “falsifikim dokumentash” dhe i dyti per “pastrim i produkteve te vepres penale ose veprimtarise kriminale”.

Policia vazhdon kerkimet per kapjen e ketyre shtetasve.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.