Sekuestrohen 192 kg kanabis në Sajadhë, ishin futur në Greqi nga Shqipëria

23/12/2113:16

Shperndaje:

Sekuestrohen 192 kg ne kufirin greko-shqiptar. Disa peshkatare kane njoftuar policine per disa canta te dyshimta ne vendin e quajtur Loridha, Sajadhe ne vendin e quajtur “Psaria” (Peshqit).

Jane gjetur nga policia ne shkurre 5 canta me 73 pako qe permbanin 192 kg 260 gram marijuane.

Nuk dihet nese kane kaluar nga mali apo nga deti, pasi kjo eshte pika me e afert si tokesore ashtu edhe detare me Kepin e Stillos dhe fshatin Ciflik e konkretisht vendin e quajtur Kataeto ne Konispol.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.