Rama: Pas Tunelit të Llogarasë do ndërtojmë edhe Aeroportin e Sarandës

19/06/2012:06

Shperndaje:


Qeveria ka prezantuar sot hapjen e garës për projektin inxhinierik të tunelit të Llogarasë, një tunel 6 km i gjatë, që do të nisë 500 metra nga ura e Shën Elizës.
Rama tha se “përtej faktit se aeroporti i afërt me zonën, ai i Vlorës, do të ndërtohet, dhe një tjetër aeroport shumë herë i përfolur do të ndërtohet, ai i Sarandës, por kyçi mbetet Llogaraja, sepse distanca zgjatet jo vetëm si kohë, pro edhe si vështirësi në segmentin që e njohim të gjithë, që gjarpëron për të kapërcyer malin e Llogarasë”.

VIDEO

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1192833821061171/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.