Rama: Falë punës dhe nismave tona bizneset në Sarandë po rimëkëmben

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në videolive nëpërmjet facebook një video, e cila ishte realizuar në fillim të kësaj jave.
Rama shkruan se : Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj dhe Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve Delina Ibrahimaj me disa biznese përfaqësuese të sektorit të hotelerisë dhe restoranteve, që falë konsolidimit ndër vite dhe nismave për investime dita – ditës po rimëkëmben.

Edhe pse në situtatë të pazakontë, shkaktuar nga pandemia, bizneset janë optimiste se shifrat e rritjes do të jenë pozitive deri në fund të sezonit.

🟢 Sarandë – Në turin e komunikimeve të drejtpërdrejta me biznesin, Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj dhe Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve Delina Ibrahimaj me disa biznese përfaqësuese të sektorit të hotelerisë dhe restoranteve, që falë konsolidimit ndër vite dhe nismave për investime dita – ditës po rimëkëmben.Edhe pse në situtatë të pazakontë, shkaktuar nga pandemia, bizneset janë optimiste se shifrat e rritjes do të jenë pozitive deri në fund të sezonit👍

Gepostet von Edi Rama am Samstag, 11. Juli 2020