Qytetarët në Ukrainë ndalin me trupat e tyre përparimin e tankeve ruse

26/02/2218:49

Shperndaje:

Pamjet u shfaqën ndërsa forcat e Moskës vazhduan pushtimin e tyre të paligjshëm të vendit, ku ushtarët dhe qytetarët ukrainas po bëjnë një rezistencë të ashpër kundër ushtrisë pushtuese të Vladimir Putinit. 

Videoja e përballjes së guximshme tregoi një kolonë tankesh ruse që kalonin nëpër një kryqëzim në një qytet ukrainas. Ndërsa automjetet e egra të egra vërshuan, një burrë vendosi të mbajë një qëndrim, duke u ngjitur heroikisht në pjesën e përparme të një prej tankeve. 

Ai vazhdoi disa metra përpara, por më pas u ndal duke bllokuar rrugën e atyre që e ndiqnin. Incidenti erdhi pasi një konfrontim i ngjashëm u bë viral), i cili pa një burrë tjetër të ecë me guxim në mes të rrugës dhe në rrugën e një kolone tjetër me automjete ushtarake ruse që kalonin nëpër Ukrainë.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.