Qentë e bashkisë sulmojnë përsëri

28/01/1914:11

Shperndaje:


Qente e lënë rrugëve nga ana e Bashkisë Sarandë kanë sulmuar përsëri.
Ka qenë një i moshuar viktimë e sulmit që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një prej rrugicave në qendër të Sarandës.
Mësohet se i moshuari ka qenë duke shkuar për të hedhur mbeturinat kur eshte sulmuar nga qentë, të cilët e kanë kafshuar në dorë.
Gjatë kohëve të fundit janë raportuar disa sulme te qenve te rrugeve ndaj qytetareve.
Nga ana e Bashkisë Sarandë janë akorduar disa herë fonde për strehimin, sterilizimin, vaksinimin dhe matrikullimin e qenve të rrugëve, fonde të cilat nuk dihet se ku kanë përfunduar. sarandanews.net


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.