Punimet kanë përfunduar, por Bashkia “harron” të hapi rrugën

01/07/1721:01

Shperndaje:


Punimet kanë përfunduar, por Bashkia “harron” të hapi rrugën.
Punimet në Sheshin e Sarandës dhe Rrugën e Flamurit prej disa ditësh kanë përfunduar në të gjithë segmetin e saj. Por pavarësisht këtij fakti, Rruga e Flamurit duket se është harruar të hapet për qarkullim.
Në Sheshin e Sarandës kanë mbetur ende rrjetat kufizuese që ishin vendosur gjatë punimeve, fakt që tregon se hyrja në shesh dhe rrugën e Flamurit është e mbyllur.
Më të prekur nga mosqarkullimi në këtë segmet janë bizneset, të cilët akoma nuk dinë se kur do të hapet rruga.
Pavarësisht se ata janë munduar të marrin informacion nga Bashkia, nuk kanë mundur të mësojnë asgjë, pasi përvec xhamave të zinj që ndajnë bashkinë nga qytetarët, tani pas zgjedhjeve duket se shumica e administratës po pushojnë pas lodhjes së gjatë në fushatën elektorale.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.